Szanowni Państwo!

Z przyjemnością informujemy, że już w najbliższy piątek (1.10.2021) bierzemy udział w ważnym dla wyboru dalszej drogi kształcenia wydarzeniu. Kolejna edycja Nocy Zawodowców  odbędzie się w Zespole Szkół im. H. Cegielskiego w Chodzieży. Do wzięcia w jej udziału zachęcamy uczniów i ich rodziców!!!

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami na stronie głównego organizatora, Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Pile - TUTAJ!

Szanowni Rodzice, Wychowawcy, Opiekunowie!

Kilka dni temu do szkół wrócili uczniowie – Wasze dzieci, Wasi podopieczni. Nauczanie zdalne realizowali z przerwami blisko rok. Dla wielu z nich był to czas ciężki: pełen wątpliwości i niepokoju, związanych nie tylko z tym, jak zmierzyć się w nową, nieznaną sytuacją nauki zdalnej. Dla wielu z nich był to rok osamotnienia – ich kontakty z rówieśnikami zostały mocno ograniczone. Wielu z nich musiało mierzyć się z zachwianiem poczucia bezpieczeństwa, z lękiem o zdrowie i życie własne i osób z najbliższego otoczenia, a także z pogorszeniem sytuacji ekonomicznej ich rodzin. Nie był to dla nich łatwy czas.

Teraz przed nimi kolejne wyzwanie - powrót do szkoły. Część uczniów przyjmie go z ulgą, część z radością, ale części z nich towarzyszy również lęk. Rolą nas, dorosłych, jest łagodzenie go. Musimy pamiętać o tym, iż powrót po tak długim okresie oznacza konieczność adaptacji. Dlatego zachęcamy Państwa, aby w pierwszych tygodniach nauki stacjonarnej zadbać o spokojną, życzliwą atmosferę. Ważne, by kłaść większy nacisk na odbudowywanie relacji z rówieśnikami, niż na nadrabianie ewentualnych zaległości. Warto pokazywać naszym dzieciom różne sposoby radzenia sobie w trudnej sytuacji powrotu, zachęcać do korzystania z różnych form wspólnie spędzanego czasu wolnego i efektywnego gospodarowania nim.

Życzymy Państwu zdrowia, wytrwałości i spokoju w powrocie do zwyczajnej codzienności. Przypominamy jednocześnie, że nasza Poradnia służy Państwu wsparciem. Pracujemy w formie stacjonarnej, realizujemy planowe badania diagnostyczne i terapie, wydajemy niezbędne dokumenty. Przypominamy również, że uruchomiłyśmy dodatkowe dyżury telefoniczne pracowników, podczas których nauczyciele i rodzice mogą skorzystać z porad w zakresie nurtujących ich obecnie problemów (w poniedziałki w godzinach 12.00-14.00 pod numerem telefonu Poradni dostępny jest psycholog, natomiast w piątki w godzinach 12.00-13.00 – psycholog, pedagog i logopeda).

 

Serdecznie pozdrawiamy!

Dyrektor i zespół pracowników

Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

w Chodzieży

Szanowni Państwo!

Przypominamy, że Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Chodzieży funkcjonuje obecnie w trybie stacjonarnym.

Prowadzimy działalność diagnostyczną, konsultacyjną i terapeutyczną. 

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani skorzystaniem z naszych usług, zachęcamy do kontaktu telefonicznego (numery telefonów: 672812531, 603 750 533). Udzielimy wówczas wszystkich niezbędnych informacji lub umówimy bezpośrednią wizytę w Poradni.

Jednocześnie informujemy, iż  aby zapewnić dodatkową pomoc psychologiczno-pedagogiczną dla dzieci, młodzieży i ich rodziców w trudnych czasach pandemii COVID-19, uruchamiamy telefoniczne dyżury wsparcia.

Wszyscy potrzebujący telefonicznej pomocy specjalistów (logopedów, psychologów, pedagogów) mogą dzwonić

w piątki w godz. 12.00-13.00 pod numer telefonu Poradni: 67 2812 531.

Od 1 lutego 2021 roku pod tym samym numerem telefonu będzie wyznaczony dodatkowy

dyżur telefoniczny psychologa - w każdy poniedziałek w godz. 12.00-14.00.

Zapraszamy do kontaktu!

Często rodzice zwracają się do psychologa z pytaniem, jak radzić sobie z sytuacją, kiedy dziecko po przeżyciu trudnej czy niebezpiecznej sytuacji, zaczyna bać się wszystkiego, co się z nią kojarzy.

Może tak zdarzyć się na przykład, w sytuacji wypadku komunikacyjnego, po którym dziecko boi się jazdy autem, zachłyśnięcia, po którym obawia się przełykać, czy też po zetknięciu z agresywnym zwierzęciem. Często strach, jest tak duży, że również rodzice, czują się wobec niego bezradni.

Podkategorie